showcase demo picture

Co to jest Moxa?

 

Moxa jest formą starożytnej chińskiej terapii, bardzo popularną w większości krajów dalekiego wschodu. Opiera się na zastosowaniu ciepła na punktach akupunktury. Używane są do tego pałeczki stożki, cygara zrobione z zioła zwanego artemisia lub węgla drzewnego, idealne dla osób nielubiących dymu i zapachu palonych ziół. Terapeutyczne działanie ciepła jest dobrze znane, przy czym w terapii moxa używa się go na zablokowanych punktach w kanałach energetycznych. Moxa pomaga przy bardzo wielu dolegliwościach, przewlekłych bólach, i co ciekawe, także w walce z nałogami.

Jedną z wielu pozytywnych cech moxy jest fakt, że jest bardzo prostą formą autoterapii. Bardzo często zaskakiwały mnie efekty używania moxy, zarówno na sobie, jak i na moich pacjentach, zwłaszcza przy wzdęciach, bólach głowy, czy przewlekłym kaszlu. Ten prosty i niepozorny rodzaj terapii daje wspaniałe wyniki. To, co dało mi najwięcej zadowolenia, to praca z kobietami w ciąży, często borykającymi się z takimi dolegliwościami jak mdłości, wymioty, czy zmienny nastrój. Moxa uspokaja i wspomaga pracę narządów, co wpływa na ustąpienie tych niepożądanych objawów. Warto też dodać, że moxa jest bardzo skuteczna przy nieprawidłowej pozycji płodu, co bardzo często uniemożliwia naturalny poród. Czasami, już po jednym zabiegu, dziecko odwraca się do naturalnej pozycji. Ważne jest, aby nie stosować tego zabiegu wcześniej, niż trzy tygodnie przed upływem terminu, gdyż mogłoby to spowodować wcześniejsze rozwiązanie.

Moxa pomaga przy wielu dolegliwościach, lecz warto wiedzieć, że nie powinna być absolutnie używana podczas gorączki przekraczającej 38ºC oraz przy nadciśnieniu tętniczym.

Return to Previous Page

Gabinet Terapii Naturalnych Shiatsu-Mirakla

ul. Kremerowska 2/1a, 31-130 Kraków, Mobile: +48 694 618 782, E-mail: shiatsu.expert@gmail.com